Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Merinos ve Hüdavendigar kent parklarında düzenlediği Şehr-i Ramazan etkinlikleri renkli görüntülere sahne oluyor. Vatandaşlar aileleri ile keyifli Ramazan bir akşamı geçiriyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin “Şehr-i Ramazan” etkinlikleri, 11 ayın sultanı Ramazan akşamlarına ayrı bir anlam katıyor. Kültür Turizm Şube Müdürlüğü koordinesinde ve Bursa Kültür A.Ş. tarafından düzenlenen etkinlikler, Ramazan ayının manevi atmosferini doyasıya yaşamak isteyenleri Merinos ve Hüdavendigar Kent Park’ında buluşturuyor. Rahmet ayının 5. akşamında Merinos Park’ta kurulu sahnede yine birbirinden renkli programlar vardı. Teravih namazı öncesi Selçuk Salih Başhan ve Burak Çağatay Kerimbaş’ın tuluat’ı miniklerin neşesi olurken, ikilinin renkli doğaçlamaları büyükleri de eğlendirdi. Merinos Park alanında minikler için kurulan oyun parkurları da çocukların neşesi oldu.

Fatih Koca ile duygu seli

Teravih namazının ardından sahne alan Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Türk Din Musikisi Anabilim Dalı Öğretin Görevlisi Doç. Dr Fatih Koca, gönüllere dokundu. Tasavvuf müziğinden seçkin eserlerin yanı sıra seslendirdiği kaside ve ilahiler ile gönüllerde taht kurdu. Koca’nın programın finalinde okuduğu Mehmet Akif Ersoy'un ‘Ordunun Duası’ şiiri ise herkesi duygulandırdı.

Mesut Yavaş ile bir Ramazan akşamı

 Vatandaşların aileleri ile keyifli bir akşam geçirdiği Şehr-i Ramazan etkinliklerinin bir diğer adresi Hüdavendigar Kent Park’ına kurulan sahnede ise Nasrettin Hoca çocuklar ile buluştu. Tek kişilik çocuk gösterisi, minikleri olduğu kadar ailelerini de kahkahaya boğdu. Teravih namazı sonrasında Bursalı sanatçı Mesut Yavaş, Tasavvuf Musikinin seçkin eserleri ile kulakların pasını sildi. ‘Ne gerek’, ‘Bugün Allah için ne yaptın’, ‘Ayırma’, ‘Affına muhtacım’ gibi eserleri repertuarına alan Yavaş, söylediği ilahi ve kasidelerle mest etti.