Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Hüdavendigar Kent Parkı'ndaki Şehr-i Ramazan programında sahne alan tasavvuf müziğinin sevilen ismi Agah, seslendirdiği kaside ve ilahilerle mest etti.


Bursa-  Büyükşehir Belediyesi'nin 11 ayın sultanı Ramazan'da, kentin ruhaniyetli kimliğine uygun, toplumum tüm kesimlerine hitap eden Şehr-i Ramazan programları, vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.  Her gece farklı bir programla vatandaşın iftar sonrası uğrak noktası olan Merinos ve Hüdavendigar Kent Parkı'ndaki Şehr-i Ramazan programları,  Ramazan akşamlarına renk katıyor. Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm Şube Müdürlüğü koordinesinde Bursa Kültür A.Ş. tarafından Ramazan'ın 4. akşamı Hüdavendigar Kent Parkı'nda gerçekleştirilen programda teravih öncesi sahne alan Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı, marşlar ve ilahiler ile kulakların pasını sildi. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramına özel zafer marşları seslendiren mehterin coşkusuna alanı dolduran gençlerde ortak oldu.

AGAH MEST ETTİ

Hüdavendigar Kent Parkı'nda Teravih namazı sonrası Özel Esentepe Hastanesi'nin sponsorluğunda sevenleri ile buluşan tasavvuf müziğinin güçlü sesi Agâh Terzi de seslendirdiği ilahi ve kasideler ile mest etti.  Repertuarına  'Demedim mi? ' , 'Alemlere Rahmet Olan''Seyreyle Güzel''Büşra Lena' gibi ilahileri alan Agah,  'Yetim' ve  'Bülbül' kasideleriyle de alanı dolduran vatandaşlardan tam not aldı. Bir saat boyunca sahnede kalan Agah ve saz ekibi programın sonunda ayakta alkışlandı.

MERİNOS PARK'TA BİR ŞEHADET HİKAYESİ

 Merinos Parkı'nda gerçekleştiren Şehr-i Ramazan programında ise İbiş karakteri ile tanından tuluat oyuncusu Ümit Kaplan, çocuklara unutulmaz bir Ramazan akşamı yaşattı. Miniklere ile aynı sahneyi paylaşan Kaplan'ın renkli yarışması çocukları olduğu kadar büyükleri de eğlendirdi.  Teravih namazı sonrası Hakkı Özçim ve arkadaşlarının 'Bir Şehadet Hikayesi' adını verdikleri tasavvuf müziği dinletisi ilgiyle izlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Şehr-i Ramazan programları Ramazan sonuna dek Merinos ve Hüdavendigar Kent Parkı'ndaki dev sahne alanında devam edecek.